data: 2016.11.10

kwasomierz-wilgotnosciomierz_opakTESTER PODŁOŻA 2w1

KWASOMIERZ i WILGOTNOŚCIOMIERZ w jednym

19,50 zł 25,50 zł PRODUKT NIEDOSTĘPNY

Tester podłoża 2w1 to urządzenie, które umożliwia zmierzenie poziomu pH oraz wilgotności gleby. Dzięki czemu jest bardzo przydatny przy uprawie wielu roślin. Znajomość pH podłoża umożliwia utrzymanie optymalnych warunków dla naszych upraw. W konsekwencji możemy działać bardziej świadomie i otrzymać satysfakcjonujące nas plony.

Tester mierzy pH i wilgotność podłoża na poziomie, na którym znajduje się dolny koniec konstrukcji.

NIE WYMAGA BATERII

Zakres pomiaru pH: od 3 do 10 

Zakres pomiaru wilgotności: od 0 do 10

„Postępujące ograniczanie zasobów wody przydatnej dla potrzeb rolniczych powoduje konieczność zwiększenia efektywności nawadniania. Celowe staje się zatem kontrolowanie zawartości wody w glebie i dostarczanie jej roślinom tylko wtedy, kiedy jest to niezbędne. Monitorowanie bieżącego poziomu uwilgocenia gleby ma także na celu przeciwdziałanie skutkom zalania roślin. Nadmiar wody wypiera powietrze z gleby ograniczając oddychanie korzeni, co w rezultacie prowadzi do ich gnicia i zamierania roślin.” („Metody pomiaru wilgotności gleby” Dr Krzysztof Klamkowski, doc. dr hab. Waldemar Treder; HASŁO OGRODNICZE 6/2010)

KWASOMIERZ i WILGOTNOŚCIOMIERZPomiar wilgotności: 

1. Ustawić suwak na pozycję pomiaru wilgotności (WILG). 

2. Należy umieścić metalową końcówkę wilgotnościomierza w ziemi, na 3/4 jej wysokości (czynność należy wykonywać bardzo delikatnie, aby nie uszkodzić miernika oraz korzeni rośliny). 

3. Pomiar wilgotności odbywa się za pomocą sond znajdujących się na metalowych końcówkach. 

4. Po chwili należy odczytać wartość na skali urządzenia i odnieść wskazania do zalecanego dla danej rośliny poziomu wilgotności podłoża (na opakowaniu znajdują się zalecenia producenta). 

Pomiar pH:

1. Przygotować jednorazową próbkę podłoża najlepiej pobraną w kilku miejscach (300 – 400g) usuwając z niej kamyki, źdźbła trawy, korzenie, liście itp.
2. Glebę następnie wsypujemy do 0,5l słoika, dodajemy wodę, aby ziemia była błotnista. Ustawiamy suwak na pozycję pomiaru pH.
3. Przecieramy ostrożnie końcówkę miernika szorstkim papierem lub szczoteczką i wsuwamy sondę do przygotowanego podłoża.  4. Odczytu dokonujemy po 60 sekundach, na skali urządzenia.
5. W tabeli podano zalecane wartości pH dla wzrostu wybranych roślin.

Uwagi dodatkowe:

1. Bezpośrednio po pomiarze należy dokładnie wytrzeć ściereczką lub ręcznikiem papierowy czujnik miernika. 

2. Miernik służy wyłącznie do pomiaru wilgotności i pH gleby. 

3. Nie wolno go wkładać bezpośrednio do wody oraz roztworów chemicznych. 

4. Rośliny należy podlewać tylko wtedy, gdy wskazania miernika są niższe od zalecanych. W przypadku regulowania pH gleby – wszelkie nawozy stosujemy w odniesieniu do wyników pomiaru.

Szerokość produktu: 6 cm; Głębokość produktu: 3,7 cm; Wysokość produktu: 26 cm.

Podobny produkt

Kwasomierz glebowy z płynem Helliga

Wapna do odkwaszania gleby:

wapno granulowane dolomit 20kg