SADZVIT-EKO

200 ml Kup na Tablica.pl/ OLX 0,2l – 3,40 zł

jest natu­ralnym pre­pa­ratem nie­odzownym przy sadze­niu i prze­sa­dza­niu roślin, roz­mna­ża­niu mate­riału szkółkarskiego oraz polep­sza­jącym warunki dla kieł­ku­ją­cych nasion.

Jego głównym składnikiem jest wermikompost uzyskany z hodowli dżdżownic kalifornijskich (Eisenia fetida) wzbogacony naturalnymi dodatkami  zwiększającymi przylepność Sadzvitu-Eko do korzenia i rośliny oraz zwiększającymi zdolność magazynowania wody.

Zalety SADZVIT – EKO:

– zawiera mikro­or­ga­ni­zmy miko­ry­tyczne, sprzy­ja­jące roz­wo­jowi korze­nia,

– uod­par­nia rośliny na prze­su­sze­nie i cho­roby,

– uszla­chet­nia pod­łoże zapo­bie­ga­jąc jego degradacji,

– stosując preparat uzyskuje się właściwe warunki rozwoju młodej rośliny,

– umożliwia równomierne rozprowadzenie nasion unikając późniejszego przerywania.

STOSOWANIE                                                      Przeliczniki

sadzvit 200mlRośliny doniczkowe

ok. 50 ml SADZVITU – EKO obsypać dołek na bocznych ściankach i dno przygotowanej ziemi w doniczce do wsadzenia rośliny. Obficie podlać wodą. Na tak przygotowane podłoże posadzić roślinę z bryłą korzeniową, obsypać korzeń wraz z częścią łodygi ziemią kwiatową do wysokości brzegu doniczki.

Wysiew nasion i pikowanie sadzonek

Nasiona warzyw lub kwiatów : nasiona można dokładnie wymieszać z sypkim lub zmieszanym z wodą SADZVITEM – EKO w dowolnej proporcji. Tak uzyskaną mieszankę (wlewać) wsypywać drobnym strumieniem do przygotowanych dołków lub redlin i ręcznie zakryć je ziemią. Rozsady do pikowania: 0,5 l Sadzvitu-Eko zmieszać w naczyniu z 3 litrami wody, odczekać 15 minut. Następnie dokładnie oblepić korzenie rozsady przez zanurzenie w powstałej papce i natychmiast wsadzać do gruntu.

Rośliny cebulowe i bulwiaste: wsypać ok. 20 ml Sadzvitu-Eko pod każdą sadzoną cebulę (np. mieczyki, tulipany itp.) lub ok. 40 ml pod każdą sadzoną bulwę (np.: dalie) i obficie podlać roślinę.

sadzvit-eko-nKrzewy i drzewka:

wsypać w zależności od wielkości rośliny 0,2 – 0,5 l Sadzvitu-Eko do dołka, wlać 1,5 – 2,0 l wody, posadzić roślinę i zasypać dołek glebą.

W przypadku przesadzania i pikowania zaleca się zanurzenie korzenia młodej rośliny, dbając by był szczelnie oblepiony papką z SADZVITU – EKO.

Produkt jest umieszczony w wykazie nawozów i środków poprawiających właściwości gleby, zakwalifikowanych do stosowania w rolnictwie ekologicznym pod numerem NE/26/2005.

Inne produkty na bazie biohumusu:

[metaslider id=1719]