Przechowywanie cebulek i karp kwiatów letnich

Do końca października wykopujemy cebule i karpy roślin wrażliwych na mróz (dalie, mieczyki, pacioreczniki i inne). Cebule oczyszczone z ziemi przechowujemy w temp. 5-10 oC i w wilgotności na poziomie 70%. Poniżej przedstawiamy ekologiczne produkty, które pomogą w ich przechowaniu:

Biosept ActiveBiosept Active jest preparatem stymulującym wzrost roślin, poprawiającym ich ukorzenienie i wpływajacym na jakość liści. Świetnie również sprawdza się w ochronie przechowywanych cebul i karp.
Cebulki i karpy przed przechowaniem moczymy przez 10-15 min. w 3% roztworze (3 ml na 1 l wody). Suszymy i dopiero suche umieszczamy w miejscu przechowania.
Więcej o Biosept Active
EmFarmaEmFarmę stosujemy na dwa sposoby. Pomieszczenie do przechowania opryskujemy/ zamgławiamy 10% roztworem dwukrotnie w odstępie 3 dni. Dzięki temu, pożyteczne mikroorganizmy wyprą ze środowiska te chorobotwórcze i zapewnią cebulkom lepsze warunki do przechowania. Jeśli nawet cebule będą porażone przez chorobę przed ich składowaniem, choroba nie rozprzestrzeni się a zarażona cebula wyschnie. Z kolei cebule i karpy zamgławiamy roztworem max. 5% i dopiero umieszczamy w pomieszczeniu do przechowania. Pamiętajmy, by mikroorganizmów nie stosować jednocześnie z Bioseptem Active, tylko w odstępie 10-14 dniowym. Więcej o EmFarma
agrowermikulitWłaściwości termoizolacyjne agrowermikulitu powodują, że doskonale sprawdza się w przechowywaniu płodów rolnych oraz cebulek kwiatowych. Jego przewodność cieplna wynosi zaledwie 0,039 – 0,047 W/mK. Dodatkowo agrowermikulit charakteryzuje się bardzo niską higroskopijnością (przy 100% wilgotności powietrza jego wilgotność wynosi zaledwie ok. 10-11%). Produkt absorbuje pochodne wymiany gazowej mogące niekorzystnie wpływać na płody rolne w trakcie przechowywania. Więcej o Agrowermikulit